Kurs wymiany 100 Funtów egipskich na Dolary amerykańskie Wymień EGP USD

Najwyższy punkt dla wymiany USD/EGP wynosił 31,063 funty egipskie za dolar amerykański na dzień poniedziałek, 10 kwietnia 2023. Najwyższy punkt dla wymiany EGP/USD wynosił 0,05097 dolary amerykańskie za funt egipski na dzień piątek, 21 października 2022. Wymiana walut w bankach jest zazwyczaj tańsza ant ipo według liczb: jest większy niż pkb finlandii niż w kantorach, ale wymagane jest posiadanie paszportu. Wymiana walut w kantorach jest łatwiejsza, ale kursy są zazwyczaj wyższe niż w bankach. Wprowadź kwotę do przeliczenia w oknie po lewej stronie Funt egipski. Jeśli chcesz, aby Dolar amerykański była domyślną walutą, wybierz “zamień waluty”.

Gotówkę można wymienić w bankach, hotelach, na lotniskach i w licznych kantorach. Warto jednak zwracać uwagę na kurs – w miejscach mniej oczywistych może on odbiegać od rynkowego nawet o 10%. W Egipcie płacimy głównie w funtach egipskich, ale w miejscach popularnych wśród turystów akceptowane są również dolary amerykańskie i euro. Próba wymiany polskich złotych na funty egipskie jeszcze przed wylotem z Polski może graniczyć z cudem.

  • Dzięki temu możemy odpowiadać na potrzeby naszych użytkowników i wskazywać odpowiednie serwisy transferowe, dopasowane do ich potrzeb (z korzyścią dla każdej ze stron).
  • Egipcjanie uwielbiają się targować, dlatego trzeba pamiętać o tym, ze podana za towar cena nie musi być jego ostateczną.
  • W Egipcie możemy nie tylko wymienić dolary na egipskie funty.
  • Euro staje się również coraz bardziej popularne, ale ma słabszy przelicznik niż dolary.

W Egipcie płaci się przede wszystkim w gotówce, chociaż coraz więcej miejsc akceptuje płatności kartą. Płacąc w gotówce nie musimy się martwić, dow jones industrial average konsoliduje w strukturze gospodarstwa czy dana restauracja lub sklep akceptują płatności kartą. Ze względów bezpieczeństwa lepiej też nie wymieniać pieniędzy u ulicznych handlarzy.

W mniejszych sklepach i lokalnych targach, płatność gotówką jest jedyną opcją. Alternatywą dla gotówki może być karta walutowa, którą można się posługiwać w Egipcie. Bankomaty znajdują się w każdym większym egipskim mieście. Z bankomatów takich banków, jak Bank of Alexandria, National Bank of Egypt czy Banque Misr. Znalezienie ich w mniejszych miejscowościach może okazać się bardzo trudne. Do najpopularniejszych pamiątek, które można kupić w Egipcie należą m.in.

USD na EGP Kurs wymiany

Jeśli planujesz wakacje w Egipcie, ważne jest, aby przygotować się odpowiednio pod kątem wymiany waluty i sposobu płatności. Egipska waluta to funt egipski, ale w wielu miejscach można płacić również w euro lub dolarach amerykańskich. W tym artykule omówimy, jakie waluty warto zabrać ze sobą do Egiptu i jakie formy płatności są najbardziej opłacalne. Podsumowując, zarówno euro jak i dolary amerykańskie są akceptowane w Egipcie. Warto jednak porównać kursy wymiany walut i zdecydować, która opcja jest dla nas bardziej opłacalna.

  • Wpłać pieniądze na konto Revolut, a następnie wybierz kwotę i miejsce docelowe przelewu.
  • Warto porównać kursy wymiany walut i sprawdzić, czy bardziej opłaca nam się wymienić pieniądze na funty egipskie, płacić w dolarach amerykańskich czy kartą.
  • Co prawda, w Egipcie płatności kartą nie są zbyt rozpowszechnione.
  • Włącz powiadomienia, a my powiadomimy Cię kiedy ceny walut będą korzystniejsze.
  • Kantory znajdują się w każdym większym mieście oraz w hotelach.

W całym Egipcie
obowiązuje funt egipski (EGP), ale w wielu miejscach można również płacić
dolarami. Najlepszą opcją okazuje się wymiana złotego na dolary w Polsce, a
następnie zamiana gotówki na egipskie dewizy już na miejscu. Kolejnym minusem takiego rozwiązania jest znikoma dostępność
bankomatów w mniejszych miasteczkach.

Egipt waluta – Czym płacić? Dolary czy Euro?

Oferujemy Ci rzeczywisty kurs wymiany dostarczany niezależnie przez Reuters. Porównaj nasz kurs i opłatę z Western Union, PayPal, WorldRemit i innymi usługodawcami. Dołącz do ponad 30 milionów klientów Revolut jeszcze dziś i przelewaj pieniądze, wymieniając dolary amerykańskie na funty egipskie po doskonałym kursie. 1 funt egipski dzieli się na na 100 piastrów i na 1000 milimów.

Karty Visa, MasterCard czy American Express są akceptowane w Egipcie, ale w wielu miejscach możemy się spotkać z odmową płatności kartą. Choć powoli się to zmienia, Egipcjanie wciąż preferują rozliczenia w gotówce. Z obsługą karty nie powinno być problemu w większych supermarketach, centrach handlowych, hotelach czy popularnych restauracjach. Z odmową możemy się natomiast spotkać na bazarach, małych sklepikach czy restauracjach spoza utartego szlaku. Warto też pamiętać, że lokalni sprzedawcy niechętnie przyjmują bilony dolarów czy euro i zazwyczaj proszą o banknoty. Także z tego względu płatność w dolarach będzie wygodniejsza – banknot o najmniejszym nominale to 1 dolar, podczas gdy w przypadku europejskiej waluty jest to 5 euro.

Waluta początkowa

Papirusy, różnokolorowe szisze, pięknie pachnące perfumy, niezwykła alabastrowa ceramika, chałwa, kolorowe przyprawy czy biżuteria. Egipcjanie uwielbiają się targować, dlatego trzeba pamiętać o tym, ze podana za towar cena nie musi być jego ostateczną. W Egipcie obowiązuje surowy zakaz wywożenie koralowca, kamieni i muszel pochodzących z morza. Możemy nimi płacić nie tylko w sklepach i restauracjach, ale również za wycieczki fakultatywne czy bilety na atrakcje turystyczne.

W przypadku dolarów amerykańskich i euro, kursy są podobne, ale zazwyczaj euro jest nieco droższe. Oczywiście, płacenie dolarami w Egipcie ma także swoje wady. Jedną z nich jest fakt, że w niektórych miejscach akceptowane są tylko funty egipskie. W takiej sytuacji musimy wymienić dolary na egipską walutę, co może oznaczać dodatkowe koszty związane z prowizjami i niekorzystnym kursem wymiany. Jeśli planujesz wyjazd do Egiptu, warto zastanowić się, jaką walutę zabrać ze sobą. Najczęściej spotykaną walutą w Egipcie jest funt egipski (EGP), ale warto wiedzieć, że można także płacić w dolarach amerykańskich (USD) lub euro (EUR).

W Egipcie możemy nie tylko wymienić dolary na egipskie funty. Możemy też nimi płacić w sklepach lub za wycieczki fakultatywne. Zobacz najnowsze kursy wymiany z funtów egipskich na dolarów amerykańskich i ponad 120 innych walut świata. Nasz przelicznik walut złota i srebrna moc dla wieloletnich maksimów na żywo jest prosty, przyjazny dla użytkownika i pokazuje najnowsze kursy z renomowanych źródeł. Kursy wymiany walut w Egipcie są często niższe niż w innych krajach. Dlatego warto porównać kursy wymiany walut przed wyjazdem i wybrać najlepszą opcję.

Jednakże, biorąc pod uwagę korzystny kurs wymiany, łatwość wymiany i uniwersalność, warto zastanowić się nad wzięciem ze sobą dolary amerykańskie. Jeśli wykupisz wycieczkę
z biura podróży, a zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na opcję all inclusive, o
większość wydatków nie będziesz musiał się już troszczyć. Podróżowanie na
własną rękę zakłada konieczność zaplanowania noclegu oraz innych atrakcji,
które w przypadku zorganizowanej wycieczki zostają opłacone jeszcze w kraju. Postaraj się jak najwięcej kosztów pokryć przed wyjazdem, a jeśli wolisz płacić
na miejscu gotówką, dobrze zabezpiecz swoje pieniądze.

Dowiedz się więcej o Egipcie

Kliknij na Dolarów amerykańskich lub Funtów egipskich aby przeliczyć tę walutę na wszystkie inne. Płać i wypłacaj pieniądze w Egipcie po korzystnym kursie wymiany egipskich funtów. W Egipcie bez problemu wymienimy zarówno dolary, jak i euro. Najpopularniejszą walutą obcą w Egipcie są jednak dolary amerykańskie (USD).

Dolarów amerykańskich na Funty egipskie

Płacąc kartą, należy upewnić się, czy nasza karta jest akceptowana w Egipcie i pamiętać o możliwej opłacie za transakcję zagraniczną. Lepszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą karty wielowalutowej Cinkciarz.pl, którą można płacić w ponad 160 walutach oferowanych po atrakcyjnych kursach. Płacąc nią w sklepie lub restauracji, należy jednak wybierać rozliczenia w lokalnej walucie, czyli funtach egipskich. W ten sposób unikniemy podwójnego przewalutowania i zaoszczędzimy dzięki atrakcyjnemu kursowi waluty.

Historyczny wykres wymiany EGP na USD

Zdecydowanie bardziej opłaca się wziąć ze sobą euro lub dolary na wymiane. Mimo że Egipt to popularna destynacja urlopowa Polaków, kupienie jej w kantorze w Polsce graniczy z cudem. Jeśli naprawdę zależy nam na znalezieniu kantora, który ma w swojej ofercie egipskie funty, będziemy musieli się naprawdę natrudzić. Nawet jeśli znajdziemy taki kantor, nie będzie on oferował korzystnych kursów wymiany złotówek na egipskie funty.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top