Що повинен знати та вміти Middle QA?

Junior .NET Developer повинен використовувати Git, мати базові знання HTML, CSS та JavaScript. Цінується та заохочується ознайомлення із сучасними хмарними сервісами та Front-end розробкою, наприклад, Angular чи React. Junior Java Developer має знати синтаксис Java 8, орієнтуватись в об’єктноорієнтованому та функціональному програмуванні, розуміти List, Map, Set, Queue, Array тощо. Також знати синтаксис і запити на базовому рівні SQL, базово розуміти Git та тестування коду. Фахівці називають різні софт-скіли, якими повинні володіти тестувальники.

Дивлячись на якій проект буде проходити співбесіда. Наприклад, я питаю теорію тестування, техніки тест дизайну та ін., коли провожу співбесіду на позицію Auto QA. Але це можна і самому вивчити і розібратись, бо більша частина питань все ж таки стосуються автоматизації.

Резюме: критерії відбору кандидатів

А ще Олег вивчає інвестування та може порадити потужні книги на цю тему. Важливо розуміти, чим цікавиться кандидат поза роботою, оскільки людина має зберігати work-life balance, дотримуватися графіків і таким чином не доводити себе до професійного вигоряння. Як варто поводитись, якщо ви не знаєте відповіді на запитання. Якщо співбесіда відбувається на конкретний проєкт, то рекрутерам бажано дізнатися і про хобі, уподобання людини.

  • Ну це питання зекономити на девопсі, нагрузити авто-куа за ту саму винагороду.
  • Наприклад, в Agile-командах тестувальники працюють більш ітераційно та гнучко.
  • Якщо вас цікавить цей напрямок і ви хочете стати QA інженером, пропонуємо до вашої уваги добірку курсів та вебінарів ITVDN, які ви знайдете на сторінці спеціальності Quality Assurance.
  • В процесі роботи вивчається HTML + CSS, далі здобуваються знання JavaScript, бібліотек і фреймворків.
  • Мені здається, що клієнт-серверна архітектура не має прямого відношення до Web.
  • Наприклад, зайнятися системним адмініструванням та підтримкою компаній як аутсорсер.

Таким чином можна переконатися, що на стороні сервера все працює, навіть якщо фронтенд сторона ще не готова. Веб-служба (або веб-сервіс) – це програмна система зі стандартизованими інтерфейсами, вакансія Middle Manual QA яка ідентифікується веб-адресою. Даний термін описує стандартизований спосіб інтеграції веб-застосунків з використанням різних протоколів, наприклад XML, TCP/IP, SOAP, WSDL та UDDI.

Бонус: книги з бібліотеки Quality Engineering Manager, які допоможуть успішно пройти співбесіду

Англійська також впливає на грошову винагороду як новачків, так і досвідчених фахівців QA. А також відношення у багатьох (не у всіх) компаніях до тестувальників буде гірше, ніж до девелоперів. Постійно прийдеться https://wizardsdev.com/ доводити, що тестувальник потрібен в команді. Це факт (James Bach із цим погоджується, після 30 років роботи в тестуванні). Спочатку здебільшого я вчив, які є процеси в IT та QA зокрема, теорію з тестування.

Важливо описати всі сценарії, за якими кінцеві користувачі продукту будуть або потенційно можуть із ним взаємодіяти. За час роботи отримав досвід бізнес-аналізу, управління командою, мануального та автоматизованого тестування, а також проводжу співбесіди і є викладачем IT-школи. Перед співбесідою варто подумати, чи можете ви розказати зі своєї практики про моменти, де ви щось вивчали та розбирались в конкретних проблемах, що з цього вийшло. Таку розповідь можна представити на початку співбесіди, коли запитують про загальний досвід. Додаткові запитання від кандидата дають рекрутеру змогу більше дізнатися про потенційного колегу, зіставити його/її цінності з цінностями компанії.

Що таке моделі OSI та TCP/IP?

Чесно кажучи, із структури статті не дуже зрозуміло, де закінчується «з чого можна почати свій шлях в ІТ на посаді Trainee/Junior QA», а де починається «як прокачати свої навички до рівня Middle». Особливо такі статті плутають як раз тих, хто не знає з чого починати і буде вчити все, що тут написано і йому просто буде розривати голову. Окрім навчання в компанії, я працювала на кількох роботах, щоб забезпечити себе, тому без хорошої дисципліни і тайм-менеджменту важко обійтись. Після кількох місяців навчання взяла участь в хакатоні, який дав мені можливість прокачати як hard, так і soft-скіли, попрацювати в крутій команді. Метод тестування програмного забезпечення з частковим знанням внутрішньої структури передбачає комбінацію White Box і Black Box підходів. Метод тестування програмного забезпечення, який передбачає, що внутрішня структура/пристрій/реалізація системи відомі тестувальнику, є доступ до коду.

Також іноді треба запропонувати інші варіанти вирішення поточних проблем. Вміння вести документацію допоможе інформативно та доступно описувати певну інформацію. Ну а навички розповсюдження знань та навчання молодших спеціалістів є запорукою успіху на вищих позиціях. Я став дивитися, які ще є суміжні професії, і відкрив для себе тестування. Це саме те, що підходило мені ментально та професійно. Як менеджеру QA або тестувальників, який відповідає за окремо взяте завдання, потрібно вміти перетворити QA-спіч в корисне і доступне до розуміння повідомлення.

що має знати middle manual QA

Завжди буде хтось кращий, розумніший, з ліпшими навичками тощо. Забудьте про те, що є хтось із профільною освітою, хтось більш скіловий — є лише ви на шляху здобуття нової професії. Тож усе, на чому слід концентруватися, — це навчання і розвиток. Моїм неймовірним і постійним козирем була англійська. І ті, хто стверджує, ніби цю навичку можна опустити, ніби вона не є такою ж важливою, як технічні знання, дуже помиляються. Тому я точно раджу новачкам для початку підтягнути англійську.

Що таке Інтернет?

Якість юзабіліті оцінюється за функціональністю сайту та правильності складання структури. Робота з дизайном та інтерфейсом повинна супроводжуватися тестуванням ресурсу щодо битих посилань та інших помилок. Крім того, необхідно аналізувати час відгуку та швидкість завантаження сторінок. Фахівець ставить цілі собі та колегам, обговорює рішення та дедлайни з іншими членами команди, контролює результати. Дизайнер повинен шукати і знаходити нестандартні підходи до вирішення тих чи інших завдань, при цьому слідуючи чітким алгоритмам та аналізуючи результати. Необхідно залишити заявку на безкоштовну консультацію.

що має знати middle manual QA

Зараз насправді опановувати професію простіше, оскільки в інтернеті є більше якісного та структурованого матеріалу для навчання. На інтерв’ю вам підказуватимуть, куди рухатися і які саме теми підучити. Навіть якщо вам не дали офер, не розчаровуйтеся, адже наступний може бути вашим. Дехто начитується теорії, завчає терміни й уже пробується на інтерв’ю. Але оскільки людям бракує практики і розуміння цієї теорії, співбесіди даються важко. Тому я рекомендую на початку все ж шукати курси, онлайн чи офлайн, де буде ментор.

Сумніваєтесь чи підійде вам сфера ІТ?

Відповідний багаж знань і навичок робить його кращим за конкурентів, коли на ринку пропозиція перевищує попит. Також важливим є знання мереж, моделі OSI, TCP/IP та інших протоколів. Думаю, вже немає проєктів, що не містять передачу даних.

Що таке життєвий цикл розробки програмного забезпечення (SDLC)? Які його етапи?

Коли кандидат вже прийшов, важливо відразу задати бесіді позитивний тон, а також розповісти про себе та компанію. Співбесіда, яка починається не з питань, а з розповіді заспокоює людину та налаштовує його на більш конструктивну хвилю. Молодший спеціаліст з досвідом роботи від 1 до 8 місяців. Він приблизно розуміє, що таке тест-план, тест-кейс, тест-сьют, тест-степ, тест-дизайн, Definition of Done.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top